نوشته ها

عجیب ترین غذاهای چینی، از ستاره دریایی تا عقرب!

جمهوری خلق چین، بزرگترین کشور آسیایی است و بیشترین جمعیت را در بین کشورهای جهان دارد. این کشور تقریباً کل خشکی آسیای شرقی را اشغال کرده و حدود یک چهاردهم مساحت زمین را در بر می‌گیرد. در میان کشورهای بزرگ جهان، چین از نظر مساحت از روسیه و کانادا پیشی گرفته و تقریباً به اندازه کل اروپا است. این کشور جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. بسیاری از توریست‌های جهان با تور چین همراه می‌شوند تا از این جاذبه‌ها بازدید کنند.

غذای چینی، غذایی متفاوت با تمام جهان

وقتی نام غذای چینی را می‌شنویم تمام ذهن ما به طرف غذاهای چندش آور می‌رود. تصور اینکه یک نفر بتواند حشرات و حیوانات عجیب را به عنوان یک وعده غذایی مصرف کند برای ما بسیار مشکل است اما در کشور چین این موضوع یک امر متداول است. از طرفی اگر قرار باشد ساکنان این کشور بزرگ با آن حجم از جمعیت فقط گوشت یا گیاهان را به عنوان غذا مصرف کنند، ممکن است برای کل دنیا و محیط زیست یک تهدید جدی باشد. حیوانات زنده‌ای که در چین به عنوان غذا خورده می شوند بسیار متنوع‌اند. به هر حال غذاهای چینی با تمام غذاهای دنیا متفاوتند و نمی‌توان محدوده‌ای مشخص برای آن ها در نظر گرفت.

غذای چینی از سوسک تا عقرب!

بسیاری از رستوران‌ها برای ترغیب مشتری و معروف شدن اقداماتی عجیب در رستوران خود از جمله طراحی عجیب و غریب یا ابتکارات حیرت انگیز انجام می‌دهند که نقش موثری در محبوبیت آنها دارد، در این میان رستوران‌هایی هم هستند که از روش طبخ غذاهای متنوع و در عین حال عجیب و چندش آور استفاده می‌کنند و در لیست غذاهای خود چنان غذاهایی را گنجانده‌اند که تصور کردنشان برایمان حال بهم زن است چه برسد به خوردن آن. برای لحظاتی به چین سفر می‌کنیم و این رستوران‌های عجیب و غذاهایشان را از دریچه دوربین می‌بینیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا