نوشته ها

۱۰ میلیون گردشگر به تایلند رفتند

به دنبال بهبود صنعت گردشگری در تایلند، ‌ مقام‌های این کشور شمار بازدیدکنندگان خارجی سال جاری میلادی را ۱۰ میلیون نفر اعلام کردند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های تایلند اعلام کردند: از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون حدود ۱۰ میلیون بازدیدکننده خارجی به این کشور سفر کرده‌اند.

 

در سال ۲۰۱۹ تایلند حدود ۴۰ میلیون نفر را جذب کرد، اما با شروع همه‌گیری کرونا و اعمال محدودیت‌های سفر، صنعت گردشگری این کشور دچار رکود شد.

 

با کاهش و لغو محدودیت‌های سفر در تایلند و سایر نقاط جهان، شمار گردشگران تایلند با سرعت کمی روند صعودی پیدا کرد و اکنون مقام‌های این کشور امیدوارند سود حاصل از صنعت گردشگری تا پایان سال جاری میلادی به حدود ۱۶ میلیارد دلار برسد.

 

وزیر اقتصاد تایلند این هفته اعلام کرد که انتظار می‌رود شمار بازدیدکنندگان خارجی که به تایلند سفر می‌کنند در سال آینده نیز افزایش داشته باشد.

 

بر اساس آمار و ارقام دولت تایلند، این کشور در سال ۲۰۲۳ میزبان حدود ۲۳ میلیون گردشکر خواهد بود، ‌ این درحالی است که برخی از تحلیلگران معتقدند رونق کامل صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۴ حاصل خواهد شد.

 

با رونق گردشگری در تایلند، رستوران‌داران و هتل‌داران نیز به آینده کسب‌وکارشان امیدوارتر شده‌اند. رییس انجمن هتل‌های تایلند با ابزار خشنودی از جذب ۱۰ میلیون گردشگر پس از گذشت دو سال و نیم رنج و با اشاره به بازگشت گردشگران از روسیه و آسیا-اقیانوسیه، نسبت به رشد شمار گردشگران در سال آینده ابراز امیدواری کرد.

 

تایلند از کاهش محدودیت‌های مسافرتی سایر کشورها بهره برده است، اما صنعت گردشگری این کشور تحت تاثیر رکود اقتصادی جهانی و تورم مستمر نیز قرار گرفته است.

 

مقام‌های تایلند به این نکته نیز اشاره کردند که بهبود وضعیت گردشگری این کشور تا حد زیادی به کاهش محدودیت‌های سفر توسط چین بستگی دارد.

 

چین پیش‌تر بزرگترین منبع گردشگران خارجی تایلند محسوب می‌شد.

منبع خبرگزاری ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا