نوشته ها

گردشگری بریتانیا در مسیر رکوردشکنی دوباره

گردشگری بریتانیا پس از پایان رکوردشکن سال 2016، در سه ماه نخست سال جدید میلادی نیز همچنان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ در مجموع ۸.۳ میلیون گردشگر به بریتانیا سفر کرده‌اند که این عدد ۱۰ درصد بیشتر از آمار مشابه در سال گذشته است.

 

میزان هزینه‌کرد گردشگران بین‌المللی در بریتانیا نیز به لطف کاهش قیمت پوند با ۱۶ درصد رشد به ۴.۴ میلیارد پوند در این بازه زمانی سه ماهه رسیده است.

 

کمپانی «VisitBritain» که این آمار را ارائه داده، اعلام کرده در فاصله ژانویه -مارس ۲۰۱۷، در مجموع ۵۴ هزار گردشگر چینی به بریتانیا سفر کرده‌اند که حاکی از رشد ۲۷ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ است، ضمن این که چینی‌ها در این مدت ۹۱ میلیون پوند هزینه کرده‌اند که آن رقم نیز رکوردی جدید محسوب می‌شود.

 

تعداد گردشگران آمریکایی که ارزشمندترین بازار توریستی بریتانیا محسوب می‌شود نیز با رشد ۱۶ درصد به ۶۴۱ هزار نفر رسیده است که این گردشگران ۶۰۴ میلیون پوند (۲۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶) در بریتانیا هزینه کردند.

 

«پاتریشیا یاتس»، رئیس کمپانی «VisitBritain» در این باره گفت: این بسیار خوشحال کننده است که ما شاهد چنین رشدی در بزرگترین بازارهای خود از جمله فرانسه و آمریکا و همچنین بازارهای مهم آینده نظیر چین هستیم و ما انتظار فصل گردشگری قدرتمندی در تابستان را داریم.

 

مقاصد گردشگری بریتانیا به ویژه پس از کاهش ارزش پوند در مقایسه با دلار و یورو پس از برگزیت، محبوبیت بیشتری نزد گردشگران بین‌المللی یافته است و هم‌اکنون ارزش پوند از زمان برگزاری رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با ۱۳ درصد کاهش همراه است.

 

گردشگران استرالیایی نیز با ۱۷۴ هزار نفر حضور رکوردشکنی در مقایسه با گذشته در بریتانیا داشتند و شمار گردشگران از فرانسه نیز با رشد ۹ درصدی به ۹۹۱ هزار نفر افزایش یافته است و میزان هزینه‌کرد آنها نیز به ۳۲۱ میلیون دلار رسیده است.

 

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کمپانی «ForwardKeys»، میزان رزروهای بین‌المللی تابستان در بریتانیا در حال حاضر ۹ درصد بیش از رزورهای تابستان ۲۰۱۶ است.

منبع ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا