نوشته ها

کلیسای ژاندارک و دوشیزه اورلئان

کلیسای ژاندارک، یکی از صد‌ها دیدنی کشور فرانسه است که مسافران را وسوسه می‌کند تا با تور فرانسه به این کشور سفر کنند. کلیسای ژاندارک، یک کلیسای کاتولیک در شهر اورلئان فرانسه است که دلیل شهرتش، ماجرای قهرمان دلسوز آن یعنی ژاندارک است. با ما در این ویدئو همراه باشید تا در کلیسای ژاندارک قدم بزنیم و قصه آن را مرور کنیم.

کلیسای ژاندارک و قهرمان ملی آن

اگر سری به راهنمای سفر به فرانسه بزنید و فهرست دیدنی‌های این کشور را مرور کنید، به نام کلیسای ژاندارک بر می‌خورید که اسم این کلیسا، به افتخار قهرمان پر آوازه‌ای است که تاریخ فرانسه به او مدیون است. ژاندارک، نام دختر یکی از مزرعه‌داران بومی فرانسه بود که، در جنگ فرانسه با انگلستان، با راهنمایی‌‌های او بود که فرانسه به ارتش انگلستان غلبه کرد و پیروز شد. ژاندارک ادعا داشت که تحت هدایت الهی قرار دارد و الهاماتی که از جانب پروردگار به او می‌شود را به ارتش فرانسه برای مقابله با انگلستان ارائه می‌دهد.

در پایان، سرنوشت تلخ این زن و سوزانده شدنش توسط انگلیسی‌ها به جرم جادو‌گری و الحاد بود که از او در بین فرانسوی‌ها یک قهرمان ساخت و کلیسای ژاندارک شهر اورلئان فرانسه وام‌دار نام این زن شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا