نوشته ها

پایتخت ایتالیا در محاصره گرازهای وحشی

مقامات ایتالیایی در حال برنامه ریزی برای مقابله با گرازهای وحشی هستند که ساکنان “رُم”، پایتخت این کشور را به وحشت انداخته‌اند.

 

به گزارش ایسنا، شهر رُم این روزها در محاصره تعداد فزاینده‌ای از گرازهای وحشی قرار گرفته است. گرازها وارد شهر می‌شوند، از سطل‌های زباله غذا می‌خورند و حتی به ساکنان حمله می‌کنند.

 

این حیوانات سال‌هاست که در حومه رم زندگی می‌کنند با این حال گزارش‌ها از هجوم آنها به شهر در ماه‌های اخیر افزایش یافته چرا که گرازها به دنبال غذاهای دور ریخته‌ شده هستند.

 

موضوع اما زمانی بحرانی شد که مؤسسه دامپزشکی ایتالیایی تأیید کرد سه لاشه گراز را که قربانی تب خوکی آفریقایی – یک بیماری ویروسی بسیار مسری – شده‌اند، پیدا کرده است. این بیماری گرچه تأثیری بر سلامت انسان ندارد اما خطری برای حیوانات و دام‌های اهلی است.

 

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۳ هزار گراز در حومه رم زندگی می‌کنند. این حیوانات گاهی در شمال رم دیده می‌شوند که در حال زیر و رو کردن سطل‌های زباله هستند.

 

به خاطر نگرانی از تب خوکی، سطل زباله‌ها در برخی مناطق شهر به گونه‌ای تعبیه شده‌اند تا از حملات گرازها دور باشند.

 

آندریا کاستا، وزیر بهداشت و درمان ایتالیا اکنون اعلام کرده که کشتار گرازهای وحشی در مقیاس بزرگ در سراسر ایتالیا برای کاهش تعداد فزاینده این حیوانات ضروری است.

 

مورد اولیه تب خوکی در ماه ژانویه در منطقه “پیه‌مونته” در شمال ایتالیا شناسایی شد و مقامات در تلاش برای جلوگیری از شیوع آن به دیگر نقاط کشور هستند.

 

محافظت از ساکنان شهر و مقررات منع تردد شبانه

به گزارش یورونیوز، همچنین مواردی از حملات گرازهای وحشی به شهروندان گزارش شده است. چند روز پیش روزنامه “لا رپبوبلیکا” در گزارشی از شهروندی نوشت که وقتی قصد داشت زباله‌های خانه‌اش را بیرون بگذارد مورد حمله یک گراز قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

 

گاهی گرازها با توله‌هایشان وارد شهر می‌شوند که در این صورت خطرناک‌تر هم می‌شوند زیرا گراز مادر، نگران امنیت توله‌هایش است و می‌تواند به عابران حمله ور شود.

 

افزایش نگرانی‌ها موجب شده تا برای محافظت از ساکنان منطقه “بالدوینا” در شمال رم، از ساعت ۸:۳۰ شب منع آمد و شد اجرا شود.

 

وزیر بهداشت ایتالیا می‌گوید: تصور می‌کنم این لحظه مناسبی است که در مورد یک برنامه انتخابی حیاتی و حذف برای کاهش تعداد آنها فکر کنیم.

منبع خبرگزاری ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا